FANDOM


 Wyspa Łowców Smoków (ang. Dragon Hunter Island; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jedna z wysp należących do Archipelagu, położona w północnej jego części. Jest to siedziba Łowców Smoków. Pojawia się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Opis

Wyspa w większej części jest skalista. To ona jest głównym miejscem handlu smokami, między innymi licytacji. W sercu wyspy znajduje się wioska Łowców, zaś w jej podziemiach więzienie. Jest tam także arena oraz namioty ważnych przedstawicieli Łowców.

Nie wiadomo, czy zamieszkują ją jakiekolwiek dzikie smoki, gdyż prawdopodobnie wszystkie zostały schwytane przez Łowców. Z tego powodu znajduje się tam mnóstwo rozmaitych, lecz zniewolonych i zamkniętych w klatkach bądź podziemnych więzieniach gatunków smoków.

Pojawienie się

W odcinkach Szpony i topory (część 1) oraz Szpony i topory (część 2) po raz pierwszy poznajemy bazę na wyspie. Łowcy Smoków na czele z Viggo oraz jego bratem Rykerem założyli tam główny punkt zwożenia złapanych smoków oraz handlu nimi. To tam również uciekali, gdy zetknęli się z Jeźdźcami. Następnie Viggo wezwał Dagura, Heatherę oraz członków plemienia Berserków na spotkanie z nim.

W odcinku Między młotem a kowadłem, Łowcy postanowili zbudować na wyspię odporną na smocze ataki fortecę z marmuru. Forteca jednak została zniszczona przez parę Miażdżytłuków Kafarów, uwolnionych przez Jeźdźców i posłusznych im.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.