Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy miejsca z serialu. Jeśli szukasz miejsca z gier, sprawdź Outcast Island.
Artykuł

Wyspa Łupieżców (ang. Outcast Island) — wyspa wchodząca w skład Archipelagu, zamieszkiwana przez plemię Łupieżców. Po raz pierwszy pojawia się w sezonie Jeźdźcy smoków.

Wygląd

Wyspa Łupieżców to skalista i niepłodna wyspa, co znacznie utrudnia życie tamtejszych mieszkańców. Rosnące na niej drzewa są bardzo suche i pozbawione liści. W skład podłoża wchodzi duża ilość kamieni i innych minerałów. Mało jest ziemi zdatnej do użytkowania. Na wyspie żyje wiele dzikich gatunków smoków. Rośnie też na niej gatunek drzewa o niemiłym zapachu – drzewo Loki.

Na wyspie znajduje się wiele konstrukcji ułatwiających życie Łupieżcom, m.in. domy, kuźnie, smocza arena, a także katapulty służące do ataku.

Historia

Jeźdźcy smoków

W odcinku Albrecht i Łupieżcy okazuje się, że Albrecht ma dość smoków na wyspie i planuje pod osłoną nocy napaść na Berk. Nie chce jednak walczyć ze Stoickiem, ale poszukuje jego syna, sławnego pogromcy smoków - Czkawki. Chce go siłą zmusić go tego, aby pomógł mu wytresować "szkodniki" na wyspie Łupieżców. Ostatecznie jednak plan porwania chłopaka nie skutkuje, a Albrecht i jego ludzie są zmuszeni do odwrotu.

Wyspa Łupieżców po raz pierwszy jest poznana przez Wandali w odcinku Słodka Heathera (część 1). Heathera, która przybywa na Berk, okazuje się szpiegiem Łupieżców, a po zdobyciu Smoczej Księgi ucieka do siedziby wrogiego klanu. W ślad za nią wyruszają jeźdźcy, chcąc odzyskać księgę. W tym celu Astrid przebiera się za Heatherę i walczy na arenie Łupieżców z Koszmarem Ponocnikiem, by potem przechytrzyć ich i uciec z wyspy wraz z odzyskaną księgą oraz ocaloną Heatherą i jej rodziną.

Czkawka naprawiający ogon na Wyspie Łupieżców

W odcinku Smarkaty smarkacz na wyspę trafiają Czkawka, Sączysmark oraz Szczerbatek, zaskoczeni przez burzę, która zniszczyła ogon Nocnej Furii i porwała Hakokła. Zdani na siebie chłopcy nieustannie się kłócą, lecz w pewnym momencie słyszą głosy Łupieżców. Sączysmark zostawia na ziemi torbę z symbolem klanu Wandali, przez co natychmiast zostają rozpoznani przez Łupieżców, którzy rozpoczynają pościg. Czkawka wkrótce zostaje schwytany, a na ratunek rusza mu jego smok oraz Sączysmark. Wszyscy uciekają szczęśliwie z wyspy, ponownie pozostawiając Albrechta z pustymi rękami.

W odcinkach Jesteśmy rodziną (część 1) i Jesteśmy rodziną (część 2) Pleśniak podrzuca Czkawce fałszywe mapy prowadzące rzekomo na Wyspę Nocy, a w rzeczywistości w okolice Wyspy Łupieżców. Łupieżcy budują manekin przypominający Nocną Furię i naśladują jej odgłosy, wabiąc Szczerbatka, po czym chwytają go, a po chwili łapią również Czkawkę. Zamykają ich w swoim więzieniu, z którego dzięki swojemu sprytowi Czkawce i Szczerbatkowi udaje się uciec. Chłopak uwalnia także zamkniętego tam Pleśniaka. Wkrótce spotykają też jeźdźców, którzy przybyli Czkawce na ratunek. Razem uciekają z wyspy, jednak w ostatniej chwili Pleśniak spada ze smoka i ponownie zostaje schwytany. Wraca do Albrechta, którego okazuje się być szpiegiem.

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Albrecht i jego ludzie podczas narady na Wyspie Łupieżców

W odcinku Wandersmok (część 2) tytułowy Wandersmok, schwytany wcześniej przez Albrechta dla Dagura Szalonego, zostaje zamknięty na arenie Łupieżców. Tam mężczyźni usiłują go wytresować, jednak bezskutecznie. W podziemiach wyspy odbywają rozmowę, dotyczącą korzyści z wytresowania smoka dla obu stron, nie mogą jednak dojść do porozumienia - Dagur chce dostać smoka przed atakiem na Wandali, jednak Albrecht kategorycznie się sprzeciwia. Tymczasem wychodzi na jaw, że Wandersmoka nie ma w celi, w której został zamknięty. Przywódcy obu klanów zwracają się przeciwko sobie - Dagur wrzuca Albrechta do morza, a potem odkrywa przed zebranymi ukradzionego, spętanego Wandersmoka, ukrytego wcześniej za żaglem statku. Przemocą nakazuje mu splunąć do wody, przez co pozornie zabija Albrechta. Stawia Łupieżcom ultimatum: przyłączenie się do niego albo los ich przywódcy. Plemię zgadza się stanąć po stronie Berserków, a ci przejmują wyspę.

W odcinkach Wyrzutki (część 1) i Wyrzutki (część 2) Albrecht pojawia się w wiosce Berk, dobrowolnie oferując Wandalom swoją pomoc w walce z Berserkami. Ci jednak wtrącają go do lochu i oskarżają. Wkrótce Berserkowie napadają na Berk i porywają Stoicka Ważkiego. Czkawka nie ma wyboru i zdaje się na pomoc wodza Łupieżców. Ten wskazuje mu podwodne przejście prowadzące do podziemi wyspy, dzięki któremu niezauważenie dostają się do tuneli. W nich Czkawka odkrywa Szeptozgony więzione uprzednio przez Albrechta. Razem ze smokiem zostaje schwytany, jednak okazuje się to być częścią planu - w podziemiach Albrecht i Pleśniak wypuszczają Szeptozgony, które zaczynają rozkopywać ziemię i atakować ludzi. Arena dosłownie zapada się pod ziemię, gdy smoki drążą tunele i wydostają się na powierzchnię. Albrecht pokonuje Dagura i odzyskuje swoją wyspę.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Wyspa Łupieżców pojawia się w odcinku Wiking, co wraca. Członkowie tamtejszego plemienia przybywają do jeźdźców z prośbą o pomoc - wyspę napadli bandyci i uwięzili wodza Łupieżców, Albrechta, za którego nieustannie żądają kolejnych okupów. Łupieżcy chcą, by pomógł im Thor Łamikość - postać, w którą niegdyś Gothi zahipnotyzowała Śledzika. Czkawka jest temu przeciwny, ale Śledzik w tajemnicy przed nim pozwala się zahipnotyzować Sączysmarkowi. Ten jednak myli się i przypadkiem nakazuje Thorowi zostać antybohaterem, przez co po wybraniu się na Wyspę Łupieżców i zastawieniu pułapki na bandytów Thor Łamikość zdradza Łupieżców oraz Sączysmarka i dołącza do najeźdźców, a wkrótce nawet zostaje ich przywódcą.

Sączysmarkowi udaje się uciec i donieść o wszystkim jeźdźcom. Przyjaciele organizują akcję mającą na celu przedarcie się przez szeregi bandytów i wybudzenie Śledzika z transu. Aby dostać się na wyspę niezauważenie, używają podwodnego przejścia, jednak okazuje się, że Thor Łamikość przewidział to posunięcie i wraz z podwładnymi przygotował zasadzkę. Jeźdźcom udaje się uciec, jednak bandyci łapią Sączysmarka i wtrącają do podziemnego lochu, gdzie Jorgenson spotyka uwięzionego Albrechta.

Przyjaciele próbują odbić kompana i odzyskać Śledzika, atakując najeźdźców w wąwozie. Akcja wydaje się nieudana, jednak później wychodzi na jaw, że Ingerman wybudził się z transu. Udając nadal Łamikościa, porozumiewa się potajemnie z jeźdźcami i przygotowuje pułapkę na bandytów, których udaje się schwytać. Albrecht zostaje uwolniony, a wyspa wyswobodzona spod wpływów najeźdźców.

Znani mieszkańcy

Ludzie

Smoki

Zwierzęta

Ciekawostki

  • Jest to jedyne miejsce w Archipelagu, gdzie rosną drzewa Loki.
  • Wydaje się, że większość budowli na wyspie Łupieżców została wydrążona w kamieniu, np. arena i więzienie.

Zobacz też

Advertisement