Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy miejsca z serialu. Jeśli szukasz lokacji z gier, sprawdź Berserker Island.
Artykuł

Wyspa Berserków (ang. Berserker Island) — wyspa leżąca na Archipelagu, o bliżej nieznanej lokalizacji. Dawniej, jeszcze za czasów swojej świetności, zamieszkiwało ją plemię Berserków, lecz obecnie gromadzą się na niej ludzie z różnych plemion. Wyspą, uznawaną przez rządzących za krainę szczęśliwości, zarządza Dagur Szalony.

Opis

Jest to skalista wyspa, otoczona wystającymi z oceanu ostrymi, pnącymi się w górę kamienistymi występami, na których umieszczone są obronne katapulty. Niewielka część wyspy porośnięta jest trawą i drzewami iglastymi. W jej głębi leży wioska wikingów, do której prowadzi kamienny most, pilnowany przez strażników.

Wioska składa się głównie z licznych domów, z których każdy ozdobiony jest motywem Wandersmoka, gatunku stanowiącego symbol klanu Berserków. Oprócz tego, w wiosce znajduje się stajnia dla smoków, wybudowana z użyciem tych samych planów, które sporządzili jeźdźcy do zbudowania własnej stajni na Końcu Świata, a także arena, używana głównie do organizacji plemiennych zebrań (nie odbywają się na nich walki smoków). W sercu wioski stoi roślinny posąg Wandersmoka. Dekoracyjny motyw tego gatunku jest generalnie wszechobecny na wyspie.

Podziemia Wyspy berserków zajmują jaskinie i tunele, które pozwalają przemieszczać się pomiędzy niektórymi punktami wioski. W podziemiach tych znajdują się liczne formacje lodowe, stworzone mroźnym oddechem Oszołomostracha, który - jak się później okazuje - zamieszkuje wyspę, a także złożył tam jajo. Powodowało to dziwne zachowanie smoków przebywających na wyspie, dlatego stajnia musiała być położona daleko od tego miejsca.

Mieszkańcy

Zgodnie ze swoją nazwą, wyspa jest zamieszkiwana przez plemię Berserków. Nie wiadomo, jak wyglądały realia ich życia przed wojną - z pewnością był to klan żądny krwi, zaś morderstwa były przez nich czymś nie tylko akceptowanym, lecz wręcz szanowanym - rzekome zabójstwo wodza Oswalda Zgodnopysznego przez własnego syna, Dagura, miało zapewnić mu podziw i respekt.

Po wojnie plemię zostało rozbite, zaś Dagur, od jakiegoś czasu nowy wódz, trafia na trzy lata do więzienia. Po ucieczce, chwilowej współpracy z Łowcami Smoków i ostatecznym sprzymierzeniu się z Jeźdźcami oraz odnalezieniu swojej siostry, Dagur postanowił odbudować swoje plemię. Powrócił więc na Wyspę Berserków i zebrał ludzi - ocalałych z poprzednich potyczek Berserków oraz nowych sojuszników, w tym Bestiala - czyniąc ich członkami odrodzonego plemienia. Dagur odbudował także wioskę, w której wyraźnie zaznacza się kult Wandersmoka - jego wizerunkiem przyozdobione są wszystkie domy i stajnia, zaś w centrum wioski stoi roślinny posąg smoka. Z Dagurem u władzy, nowi Berserkowie nie czują się jednak szczęśliwi. Szczęście i dobrobyt, które stanowią wartości przewodnie rządów Dagura, są jedynie utrzymywane w pozorach, zaś mieszkańcy, zwłaszcza w stosunku do gości na Wyspie lub przed obliczem Dagura udają, że wszystko jest w porządku, wiedzie im się dobrze, a oni sami są zadowoleni, gdy jednak wódz nie patrzy, ludzie mają smętne miny i okazują swoje ogólne niezadowolenie. Co więcej, wśród Berserków znajdują się szpiedzy oraz zdrajcy. 

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Wyspa pokazana jest przelotnie w odcinku Ogniowa Burza (część 1). W jej okolicy toczy się bitwa między Łowcami Smoków a sojusznikami jeźdźców (głównie Berserkami), podczas ataku związanego z operacją "Ogniowa Burza".

W odcinku Zgniła wyspa jeźdźcy przybywają osobiście na Wyspę Berserków na zaproszenie samego Dagura. Wówczas po raz pierwszy zostaje ukazana topografia tego miejsca, debiutują także sami Berserkowie jako plemię. Jeźdźcy biorą udział w ceremonii wyróżnienia Gustawa Larsena jako najlepszego ucznia Dagura aspirującego na Berserka. Dochodzi jednak do zamieszek wywołanych przez buntowników, na czele których stoi Bestial.

W ostatnich odcinkach sezonu szóstego trafiają tam Łowcy Smoków pod wodzą Johanna. Znajdują tam - zgodnie ze swoimi przewidywaniami - Króla Smoków. Czkawce i pozostałym jeźdźcom udaje się jednak ochronić smoka i pokonać Łowców.

Zobacz też

Advertisement