Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Wyspa Głazopiaskowa (ang. Sunstone Island) — jedna z kilkunastu wysp pojawiających się w odcinku Nieposkromiony apetyt, wchodząca w skład Archipelagu.

Wygląd

Wyspa Głazopiaskowa zlokalizowana jest na zachód od wyspy Berk, w dość bliskim sąsiedztwie Smoczego Leża. Przed ingerencją Krzykozgona słynęła ze swoich nieskazitelnych plaż oraz nieograniczonej różnorodność wysokiej klasy minerałów, którymi żywiły się Gronkle. Wiadomo, że zamieszkiwały ją Koszmary Ponocniki, ale prawdopodobnie nie były tam jedynym gatunkiem.

Później, kiedy wyspa okazała się w większości zatopiona przez Krzykozgona, została po niej jedynie niewielka skała z jednym drzewem, mogąca pomieścić zaledwie trzy smoki.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Pomarańczowa wyspa: Wyspa Głazopiaskowa

Wyspa Głazopiaskowa pojawia się jedynie w odcinku Nieposkromiony apetyt. Podczas oznaczania smoków z różnych wysp, gady z Wyspy Głazopiaskowej znaczone są kolorem pomarańczowym.

W czasie poszukiwania Wyspy Najwyższych Drzew, Czkawka, Astrid i Śledzik spotykają lecące na oślep Koszmary Ponocniki oznaczone farbą pomarańczową. Postanawiają to zbadać, udając się na Wyspę Głazopiaskową. Na miejscu okazuje się, że wyspa znacznie się zmniejszyła, a mieszkające na niej smoki uciekły.

Później jeźdźcy odkrywają, że poszczególne wyspy, które znajdują się w linii prostej od Berk, zostają zatapiane przez Krzykozgona, a Wyspa Głazopiaskowa jest jedną z nich.

Ciekawostki

  • Wyspa Głazopiaskowa była najulubieńszą wyspą Sztukamięs ze względu na swoje różnorodne zasoby mineralne, którymi smok się żywi.
  • Miejsce o nazwie Sunstone Island występowało w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk jako lokalizacja okazjonalna.

Zobacz też

Advertisement