Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy miejsca z serialu. Jeśli szukasz lokacji z gier, sprawdź Island of Night.

Mapa Wyspy Nocy

Wyspa Nocy (ang. Isle of Night) — jedna z wysp znajdujących się na Archipelagu pojawiająca się w serialu Jeźdźcy smoków.

Nazwa

Nie jest znana prawdziwa nazwa Wyspy Nocy - ten tytuł został jej nadany ze względu na to, że rzekomo zamieszkują ją Nocne Furie. Później jednak okazuje się, że była to pułapka zastawiona przez Albrechta i Pleśniaka. Nazwa, choć niezgodna z prawdą, cały czas funkcjonuje wśród wikingów - widnieje między innymi na mapie Czkawki.

Wygląd i lokalizacja

na mapie Czkawki

Wyspa ta zlokalizowana jest na południowy wschód od wyspy Berk, w dość niedalekiej odległości. Od południa sąsiaduje z Wyspą Węgorzy.

Prawdopodobnie "Wyspa Nocy" znajduje się także w niedalekiej odległości od Wyspy Łupieżców, ze względu na to, że to na niej znajdują się pułapki zastawione przez Łupieżców.

Wyspa ma nieregularny kształt i wznoszą się na niej liczne ostre, wysokie skały.

Historia

Jeźdźcy smoków

Łupieżcy łapią zwabionego w pułapkę Szczerbatka

Wyspa Nocy pojawia się w odcinku Jesteśmy rodziną (część 1 ). Pleśniak umieścił fałszywe notatki w dzienniku Borka, a Czkawka znalazł je i postanowił odnaleźć tę wyspę, która miała być zamieszkiwana przez Nocne Furie. Wiking umieścił także informację, która twierdzi, że smoki z tego gatunku są bardzo wrogie i atakują inne gatunki. To przekonało chłopaka, aby polecieć na wyspę samemu. Po przybyciu odkrywa, że na ​​wyspie nie ma żadnej Nocnej Furii, a wszystko to było sprawką Albrechta, który zastawił na Czkawkę pułapkę.

Zobacz też

Advertisement