FANDOM


Wyspa Południowa (ang. South Island) - jedna z wysp należących do Zakutych Wysp, znajdujących się w Archipelagu Barbarzyńskim. Pojawia się w książkach z serii Jak wytresować sobie smoka. Chociaż pojawia się tylko na mapach, dostarczających o niej dużo informacji, nie odgrywa w powieściach szczególnej roli.

Opis

Jest to największa wyspa w archipelagu Zakutych Wysp i zarazem jest domem plemienia Zakutych Pał. W jej południowej części znajduje się wioska mieszkalna, zaś na północy rozciąga się plemienny cmentarz.

Południowo-zachodnią część wyspy wieńczy Czubaty Przylądek, zaś jej północno-zachodnią część stanowi strome Długaśne Urwisko. Od zachodu wyspę oblewa Ocean Wewnętrzny, po którego drugiej stronie leży wyspa Głuplandia.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.