Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Snaptrapper transparent.png
Artykuł dotyczy miejsca z serialu. Jeśli szukasz lokacji z gier, sprawdź Healer Island.

Wyspa Ziół (ang. Healer's Island) — jedna z wysp wchodzących w skład Archipelagu, porośnięta ogromną ilością ziół. Pojawia się w serialu.

Opis

Wyspa położona jest na zachód od wyspy Berk i sąsiaduje bezpośrednio z Trzęśliwymi Brzegami.

Miejsce to jest głównie skaliste, lecz natknąć się można także na tereny piaszczyste i żyzne. Porastają ją nieliczne drzewa iglaste. Do otaczającego wyspę morza spadają strome (pionowe), skaliste klify, po których można się wspinać. Nie jest zamieszkana przez ludzi ani zwierzęta, porośnięta jest za to wieloma rodzajami ziół, od których wzięła się jego nazwa.

Znaczenie

Można tam znaleźć większość składników potrzebnych do przygotowania antidotum na węgorzą grypę. Składnikami tymi są: korzeń szakłakalwia stopa, koziook oraz głazokwit.

Historia

Wyspa po raz pierwszy zostaje wspomniana w odcinku Efekt węgorza. Czkawka mówi o niej jeszcze w Smoczej Akademii, gdzie wpada na pomysł, by zbadać ją w celu zdobycia składników na węgorzą grypę. Mówi wówczas: Ej błagam! Jak tylko wróci Astrid, musimy lecieć na Wyspę Ziół! Wkrótce jeźdźcy na grzbietach swoich smoków, w towarzystwie Gothi, odnajdują i lądują na wyspie, gdzie rozpoczynają poszukiwania. Śledzik zrywa kwiaty głazokwitu, Mieczyk i Szpadka – kwiaty lwiej stopy, Astrid – garść koziooka, zaś Sączysmarkkorzeń szakłaka. Czkawka, Astrid oraz Gothi odczytują listę składników. Dzięki zebranym ziołom jeźdźcom udaje się przygotować antidotum i uleczyć Szczerbatka.

Galeria

Zobacz też

Advertisement