Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Zębiróg Zamkogłowy (ang. Hideous Zippleback) - Dwugłowy smok, jeden z najbardziej pospolitych gatunków smoków.

Opis

Zębiróg jest dość duży, choć skrzydła ma stosunkowo niewielkie. Jego ciało przypomina dwa złączone ze sobą bokami smoki - ma dwie pary łap i jedną parę skrzydeł, zaś dwa ogony i dwie głowy. Obie głowy myślą osobno, jednak w większości współpracują.

Nazwa "zamkogłowy" wzięła się od kształtu szpikulców na szyi, grzbiecie i ogonie - mogą one zachodzić między siebie, tworząc wzór podobny do zamka błyskawicznego. Smok używa tego m.in. wtedy, kiedy ze względu bezpieczeństwa musi "scalić się" w jedno ciało, barwa zębiroga może być dowolna - najpopularniejsze są gatunki zielone, zielonkawe, brązowe czy żółte.

Najbardziej pospolity smok zamieszkuje rozległe tereny wyspy Berk (udomowione trzymają się zawsze blisko swych właścicieli) oraz smoczą wyspę i smocze leże. Zwykle polują samotnie, ale zdarzają się zachowania stadne.

Czynnik wyróżniający

Dwie głowy zębiroga stanowią jeden mechanizm ataku. Pierwsza z nich zionie łatwopalnym, zielonym gazem, który sam może udusić ofiarę. Druga głowa wytwarza iskry podpalające ów gaz - razem tworzą wybuchową mieszankę, która sieje wielkie zniszczenia w wioskach i budowlach.

Zachowanie i tresura

Chociaż zwykle współpracujące, dwie głowy smoka, myślące osobno, nie zawsze muszą się ze sobą zgadzać. Kiedy dochodzi do konfliktu smoka ze samym sobą, zwierzę jest niesamowicie niebezpieczne i trudno nad nim zapanować.

Zębiróg pojawia się na jednym z etapów szkolenia na pogromcę smoków. Aby go pokonać, pracuje się w dwuosobowych grupach, gdzie każdy jest wyposażony w wiadro z wodą. Woda uniemożliwia drugiej głowie wytworzeniu iskry - trzeba jednak się zorientować, która jest która. Mokra głowa, odpowiedzialna za wypuszczenie ognia, nie może zionąć.

By wytresować zębiroga, należy "zdobyć serce" obu głów, ponieważ każda z nich preferuje co innego. Pierwsza zwykle je mięso lub ryby , druga zaś plastry miodu.

Galeria

Szablon:School postaci