FANDOM


Artykuł

Zad i Łeb (ang. Butt and Head) — dwa smoki z gatunku Straszliwiec Straszliwy, wytresowane przez Mieczyka i Szpadkę w serialu, w odcinku Na szarym końcu. Pojawiają się także w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Zad i Łeb wyglądają tak samo. Są wielkości zwykłych Straszliwców, a ich ciała są koloru żółtego i posiadają kilka pomarańczowych szczegółów. W związku z ich podobieństwem trudno odróżnić Łba od Zada, choć gra DreamWorks Dragons: Rise of Berk sugeruje, że plamki Zada są bardziej pomarańczowe, zaś Łba jasnozielone.

Nie wiadomo też, który konkretnie smok jest Mieczyka, a który Szpadki.

Charakter

Podobnie jak ich treserzy, Zad i Łeb nieustannie zderzają się ze sobą głowami i nie wydają się specjalnie mądre. Potrafią jednak wykazać się sprytem i spontanicznie użyć tej sztuczki do ogłoszenia wroga. Są posłuszne wobec bliźniaków.

Historia

Jeźdźcy smoków

Zad i Łeb pojawiają się w odcinku Na szarym końcu wraz z sześcioma innymi Straszliwcami przeznaczonymi do wytresowania przez młodzież. Zostają wybrane przez bliźniaki do oswojenia, gdy Śledzik organizuje "konkurs" na najlepsze wytresowanie Straszliwca Straszliwego. Mieczyk i Szpadka uczą je zderzania się głowami w czasie lotu, co według nich jest niesamowitym wyczynem. Później, gdy jeźdźcy ratują Sztukamięs z rąk Albrechta i Łupieżców, Zad i Łeb powstrzymują Pleśniaka, ogłuszając go głowami.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.