FANDOM


Zatoczka

Zatoczka

Zatoczka (ang. Cove) — jedno z wielu miejsc znajdujących się na wyspie Berk. Mieści się z dala od wioski, po drugiej stronie wyspy. W niedalekiej odległości od zatoczki znajduje się Krucze Urwisko.

Wygląd

Jest to dużej wielkości zatoczka zlokalizowane w centrum lasu na wyspie Berk. Znajduje się w niej całkiem spore, średniej głębokości jezioro, do którego wpadli Szczerbatek i Czkawka po niespodziewanym przetestowaniu pierwszego ogona.

Historia

Jak wytresować smoka

Zatoczka pojawia się po raz pierwszy w filmie Jak wytresować smoka, gdzie jest jednym z głównych miejsc akcji.

Kiedy Czkawka zestrzelił Nocną Furię, a potem uwolnił ją w Kruczym Urwisku, smok, w wyniku zadanych obrażeń podczas upadku, nie mógł latać tak, jak zamierzał i w końcu trafił do zatoczki, z której nie mógł się wydostać.

Po smoczym szkoleniu Czkawka postanowił zbadać, czemu smok nie zabił go, gdy miał do tego okazję, więc udał się do Kruczego Urwiska. Stamtąd, dzięki śladom zostawionym przez Nocną Furię trafił do zatoczki. Zauważył, że bestia nie może się z niej wydostać, gdyż straciła część swojego ogona. Chłopiec, wpędzony przez poczucie winy, postanowił stworzyć nowy ogon dla Nocnej Furii.

Czkawka spędzał wiele dni przy robieniu ogona dla smoka. Przebywał także z Nocną Furią całymi dniami, dając mu ryby do jedzenia i bawiąc się z nim. W końcu zaprzyjaźnił się ze smokiem i nazwał go Szczerbatek.

Później, kiedy Czkawka na smoczej arenie został zaatakowany przez Koszmara Ponocnika, Szczerbatkowi udało się wydostać z zatoczki, by uratować przyjaciela. Tam jednak smok został schwytany przez wikingów, a po zgładzeniu Czerwonej Śmierci zamieszkał w wiosce, razem z innymi smokami.

Jeźdźcy smoków

Zatoczka pojawia się również w serialu Jeźdźcy smoków. W odcinku Okrutna parka Czkawka zostawił tu Szczerbatka, gdyż nie podobało się zachowanie smoka względem Płomienia. Później jednak wrócił po niego.

W odcinku Wielki lód do zatoczki uciekli mieszkańcy Berk, gdy wioska została zaatakowana przez stado Szybkich Szpiców.

Ciekawostki

  • Na jednym z drzew znajdujących się w zatoczce spał Szczerbatek do góry nogami, zarówno w filmie, jak i w serialu.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.