FANDOM


Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Zbir (ang. Thugheart) — twórca plemienia Wygnańców i jego pierwszy wódz. Był najstarszym synem Srogobrodego Upiora i Chinhildy, a także dziadkiem Alvina Przechery. Jego młodszymi braćmi byli Śmieszek oraz Halibut Straszliwa Czkawka Drugi. Pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Historia

Sercowy Zbir był najstarszym synem Srogobrodego Upiora. Był niezwykle konkurencyjnym wikingiem, przez co jego ojciec był z niego bardzo dumny.

Kiedy uwaga rodziców zaczęła odwracać się ku Czkawce Drugiemu, najmłodszemu i najsłabszemu z braci, Zbir stał się zazdrosny i postanowił obalić swego ojca i młodszego brata. W tym celu spiskował z Królem Kontynentu. Po jakimś czasie uknuł spisek, kłamiąc ojcu, że Czkawka jest zdrajcą i zawarł pakt ze smokami, by pokonać ludzi. Wskutek tego ojciec wściekł się na Czkawkę, którego zabił w pojedynku.

Kiedy ojciec zrozumiał swój błąd i dowiedział się, kto był prawdziwym zdrajcą, walczył i pokonał swoje pierworodne dziecko i króla. Sercowy Zbir został wygnany i osiedlił się na Ziemiach Zakałów, gdzie razem z kilkoma innymi wygnańcami założył klan o takiej właśnie nazwie, którego był pierwszym wodzem. Ożenił się z Sychofantą i miał jednego syna. Jego wnuk, Alvin, został wodzem plemienia po jego śmierci. 

Ciekawostki

  • Podobno Sercowy Zbir był bardzo podobny do swojego ojca.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.