FANDOM


Zbir Nieułomek (ang. Thuggory) — członek plemienia i syn wodza Zakutych Pał, właściciel Koszmara Ponocnika o imieniu Killer. Pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Wygląd

Nieułomek jest prawdopodobnie tego samego wzrostu, co Smark Świński Ryj. Na jego prawej ręce widać tatuaż, który przypomina węża. Jego ręce są silnie umięśnione, jak na człowieka w takim wieku. W uszach ma kolczyki, a na jego twarzy widać mały wąsik. Jego nos jest dosyć duży, przypomina lekko ryj świni. Włosy ma krótkie i kręcone, ledwo co wystające z jego hełmu. Na głowie nosi hełm z dwoma prostymi rogami, przyczepionymi z obu jego stron.

Historia

Jak wytresować sobie smoka

Zbir Nieułomek pojawia się podczas Święta Thora na Końcowym Egzaminie Inicjacyjnym Młodych Bohaterów. Jest tam ze swoim srebrnym smokiem, Killerem. Zbir, jak wszyscy wówczas młodzi rekruci, zostaje wygnany z plemienia Zakutych Pał. Później, kiedy Wikingowie szukają sposobu, by pokonać dwa ogromne Morskosmokusy Gigantikusy Maksimusy, Zbir jako jedyny (poza Śledzikiem) wstawia się za Czkawką.

How to Seize a Dragon's Jewel

Zbir Nieułomek ponownie pojawia się pod koniec książki How to Seize a Dragon's Jewel jako pierwsza osoba, która zaakceptowała nowe prawo Walhallaramy, które z powrotem zmieniło Znak Niewolniczy w Smoczy Znak, jako znak wybrania Czkawki na Śledzika

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.