FANDOM


(Anulowanie wersji nr 41968 utworzonej przez Kasia.08 (dyskusja))
Linia 9: Linia 9:
 
'''''Zemsta''''' ( ang. ''Fright of Passage'') - tytuł szóstego odcinka drugiego sezonu serialu [[Jeźdźcy Smoków]], emitowanego przez stację [http://cartoonnetwork.pl Cartoon Network].
 
'''''Zemsta''''' ( ang. ''Fright of Passage'') - tytuł szóstego odcinka drugiego sezonu serialu [[Jeźdźcy Smoków]], emitowanego przez stację [http://cartoonnetwork.pl Cartoon Network].
 
==Ogólny opis==
 
==Ogólny opis==
[[Astrid]]<span style="text-align:center;"> pragnie pomścić wujka, który sprzed 10 lat został pokonany przez straszliwego smoka, </span>[[Marazmor]]a<span style="text-align:center;">. Przez to ród Astrid uważany jest za tchórzy. Przyjaciele pragną raz na zawsze przegonić bestię, aby nie powróciła na wyspę już nigdy więcej, oraz żeby ród Hoffersonów odzyskał dawną opinię.</span>
+
[[Astrid]]<span style="text-align:center;"> pragnie pomścić wujka, który przed 10 laty został pokonany przez straszliwego smoka, </span>[[Marazmor]]a<span style="text-align:center;">. Przez to ród Astrid uważany jest za tchórzy. Przyjaciele pragną raz na zawsze przegonić bestię, aby nie powróciła na wyspę już nigdy więcej, oraz żeby ród Hoffersonów odzyskał dawną opinię.</span>
   
 
==Fabuła==
 
==Fabuła==

Wersja z 16:01, kwi 1, 2014


Artykuł

Zemsta ( ang. Fright of Passage) - tytuł szóstego odcinka drugiego sezonu serialu Jeźdźcy Smoków, emitowanego przez stację Cartoon Network.

Ogólny opis

Astrid pragnie pomścić wujka, który przed 10 laty został pokonany przez straszliwego smoka, Marazmora. Przez to ród Astrid uważany jest za tchórzy. Przyjaciele pragną raz na zawsze przegonić bestię, aby nie powróciła na wyspę już nigdy więcej, oraz żeby ród Hoffersonów odzyskał dawną opinię.

Fabuła

Trailer44
UWAGA NA SPOILERY!
Poniższe treści mogą zdradzać fabułę krótkometrażówki "Jak wytresować smoka: Święta w domu".
Czytasz na własne ryzyko!

Dziesięć lat temu Berk zaatakował smok zwany Marazmorem, z którym chciał się zmierzyć Nieustraszony Finn Hofferson. Jednak gdy ten stanął na drodze bestii, coś go zamroziło. Gdy mieszkańcy się dowiedzieli, że nawet Finn przestraszył się Marazmora, wpadli w panikę. Wszystko się działo się na oczach małej Astrid, która przysięgła sobie zemstę na tym smoku.

Po dziesięciu latach od tego wydarzenia nad Berk pojawiają się Furie Orvandila, które symbolizują przyjście Marazmora. Tymczasem na arenie Astrid trenuje, by stoczyć walkę z bestią. Czkawka próbuje jej wmówić że Latający Koszmar może nie przybyć, jednak Śledzik podważa jego słowa. Do rozmowy włącza się Sączysmark, który drwi z odwagi Hoffersonów, na co Astrid odpowiada siłą. Tymczasem z powodu przybycia Marazmora Mieczyk i Szpadka budują schron w akademii. Astrid zdenerwowana rozmową o jej wujku i smoku, dosiada Wichury i odlatuje z akademii.

Czkawka odnajduje koleżankę, która szykuje się do walki z Marazmorem. Szef Smoczej Akademii tłumaczy Astrid, że będzie jej potrzebował do pomocy w obronie wioski, ale dziewczyna postanawia powstrzymać smoka zanim dotrze do Berk. By przekonać Czkawkę do swojego planu opowiada mu jak fajnie by było poznać Marazmora. Wtedy do tresera przybiega Śledzik z badaniami na temat trasy lotu Marazmora. Czkawka pragnie, by chłopak tego nie mówił przy Astrid, ale ten go nie słucha i wszystko opowiada. Mówi kolegom, że jeśli chcą się zbliżyć do tego smoka będą musieli być niezauważalni w ciemnościach. Wtedy Astrid postanawia wykorzystać do tego Szczerbatka.

Gdy na niebie pokazała się zorza, w Berk Pyskacz ogłosił alarm i kazał wszystkim mieszkańcom schować się do domów. Sączysmark słysząc rozmowę mieszkańców o schronieniu, zainteresowany wypytuje o szczegóły Pyskacza. Gdy ten odpowiada mu, że Bliźniaki stworzyły schron w akademii, młodzieniec staje się zainteresowany schronieniem, ale kowal mówi, że nie ma tam miejsc.

W Smoczej Akademii Mieczyk i Szpadka wymyślają hasło do bunkra, uderzenie  twarz. Sączysmark chce dostać się do środka, ale bliźniacy nie znajdują go na liście. Jednak składają mu propozycję - gdy przyniesie coś z listy, to go wpuszczą.

Czkawka tłumaczy Astrid, że mają zamiar tylko obserwować Marazmora, ale ta przy pojawieniu się smoka ignoruje słowa Czkawki. Pragnie zatrzymać Marazmora i odzyskać honor swojego nazwiska. Marazmor wypuszcza na dziewczynę mgłę, która ją paraliżuje. Czkawka i Szczerbatek, widząc Astrid w opałach lecą jej pomóc. Zabierają ją i odlatują w chmury gdzie Szczerbatek staje się niewidoczny. Marazmor, nie widząc wroga, odlatuje. Gdy treserzy  bezpiecznie lądują na ziemi, Astrid zaczyna odzykiwać czucie i pyta się chłopaka co się stało. Ten opowiada, że Marazmor rozpylił na nią mgłę, ale cieszy się że skutki tego są krótkotrwałe. Astrid stwierdza, że to coś ją zamroziło i że w końcu jest pewna, że jej wuj nie bał się smoka. Dziewczyna uważa, że Czkawka chce wrócić do Berk, lecz młodzieniec postanawia powstrzymać groźnego smoka, przez co rozwesela dziewczynę. Podczas śledzenia dzikiego smoka zauważają świecącą wodę w rzece.

Sączysmark przynosi do bunkra „tęczową kurę”, lecz Szpadka tłumaczy że chcieli dwie takie kury. Jorgenson wiedział, że tak będzie i przyniósł też drugą kurę, jednak bliźniaki nie chcą go wpuścić dają mu listę rzeczy, które ma jeszcze przynieść.

Tymczasem w domu Śledzik zastanawia się dlaczego Latający Koszmar leci zawsze taką samą trasą. Przeszkadza mu Sztukamięs, ale jednocześnie nasuwa mu odpowiedź do meczącego go pytania.

Czkawka też zauważa, że Marazmor podąża za świecącymi glonami, uważa że rośliny tak oddziałują na światło Aurvandila. Treser sądzi że Latający Koszmar tak się zachowuje, bo sądzi że mieszkańcy Berk chcą zabrać glony. Wtedy zauważa ich obcy smok, jeźdźcy chcą uciec na Szczerbatku. Jednak Furia napiła się wody i przez to jego skóra zaczęła świecić na niebiesko. Czkawka i Astrid chcą się schować w chmurach, ale przez świecącą skórę Szczerbatka, Marazmor szybko ich odnajduje. Gdy stają naprzeciwko Latającego Koszmara, dziki smok oślepia ich przez co rozbijają się.

Na lądzie dziki smok atakuje Szczerbatka, ale Astrid odciąga uwagę smoka, dzięki czemu Czkawka w końcu może dosiąść smoka. Zabierają Astrid i chowają się w jaskini, gdzie Marazmor nie może ich zauważyć. Gdy skóra Szczerbatka przestaje świecić, koledzy lecą za dzikim smokiem. Astrid pyta się Czkawki jak powstrzymają przybysza. Wtedy treser zauważa Śledzika który przyleciał na Sztukamięs i z Wichurą. Czkawka i Śledzik postanawiają zmienić bieg rzeki by Marazmor nie przyleciał do wioski.

W akademii Sączysmark przywozi bliźniakom wszystkie rzeczy z listy. Jednak Szpadka dopisuje do listy śpiewającego Straszliwca Straszliwego.

Astrid atakuje Marazmora, podczas gdy Czkawka wraz ze Szczerbatkiem tworzą nowe koryto rzeki, a Śledzik ze Sztukamięs budują tamę. Jednak Latający Koszmar ucieka Astrid i atakuje Śledzika. Gdy jeździec został sparaliżowany ratują go przyjaciele. Kiedy Śledzik dochodzi do siebie, razem z Czkawką chcą skończyć nowe koryto, ale Latający Koszmar zrzuca Astrid ze smoka. Dziewczyna by uniknąć smoka ucieka do jeźdźców i wszyscy muszą wzbić się w niebo. Astrid wpada na pomysł jak w końcu pokonać Marazmora. Jeźdźcy dają napić się smokom wody z glonami, przez co ich gady zaczynają świecić. Gdy dochodzi do starcia, Marazmor zostaje oślepiony i Szczerbatek i Czkawka mogą dokończyć kanał. Po udanej misji młodzież postanawia wrócić do domu.

Stoik widząc światło na niebie uważa że to Marazmor i każe Pyskaczowi ogłosić alarm, ale gdy smoki zbliżają się bliżej kowal zauważa że to coś innego. Kiedy smoki lądują, Pyskacz uważa, że dalej śni, gdyż widzi świecące smoki. Czkawka przekazuje ojcu dobrą wiadomość, że Marazmor już nie przyleci do wioski. Gdy wszyscy mieszkańcy opuścili domy, treser opowiada im że dowiedzieli się dużo o Marazmorze i że Finn Hofferson naprawdę był nieustraszony.

Tymczasem Sączysmark zdobył śpiewającego Straszliwca Straszliwego, ale nie zastał już nikogo w bunkrze.


Szablon:Spoiler-end

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.