FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy gatunku z gier. Jeśli szukasz gatunku z filmu, sprawdź Czerwona Śmierć.
Jeśli szukasz smoka z książek, sprawdź Zielona Śmierć (książka).
Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.
Artykuł

Zielona Śmierć (ang. Green Death) — gatunek smoka, blisko spokrewniony z Czerwoną Śmiercią[1]. Przedstawiciel klasy ognistej[2]. Pojawia się jedynie grach DreamWorks Dragons: Rise of Berk, School of Dragons i DreamWorks Dragons: Titan Uprising.

Wygląd

Poznane osobniki tego gatunku mają formę tytaniczną[3]. Podobnie jak blisko spokrewniona z tym gatunkiem Czerwona Śmierć, w tym stadium rozwoju smok ma ponad sto metrów długości, co czyni go jednym z największych gadów. Zielona Śmierć ma niezwykle grubą, pancerną, szarozieloną skórę pokrytą licznymi wypustkami. Uzbrojony w kolce ogon przypomina maczugę i stanowi niezwykle groźną broń. Dwie pary nóg są równie grube i pancerne, uzbrojone w długie, ostre pazury.

Na pancernej głowie znajdują się trzy pary małych, czerwonych oczu. Czaszka zwieńczona jest kołnierzem przypominającym koronę. Ogromna paszcza ma szeroki zasięg ziania chmurami podpalonego metanu.

Jej skrzydła są średnie w stosunku do reszty ciała, jednak jest w stanie z ich pomocą latać. Ze względu na swoją wielkość i masę musi uderzać nimi bardzo mocno, wznosi się w powietrze powoli, jednak potrafi niespodziewanie szybko wylądować.

Siedlisko i dieta

Siedliskiem tych smoków są najczęściej wulkany, których komory wypełnione są lawą. Odporna skóra Zielonych Śmierci pozwala im bez problemu przebywać w takich warunkach. Opuszczają je jedynie, gdy udają się na polowanie. Jeden z poznanych osobników zamieszkiwał Dragon Island, zaś w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk Zielona Śmierć zamieszkuje wulkan w zachodniej części wyspy.

Nieznana jest dieta Zielonych Śmierci, ale najprawdopodobniej żywią się mięsem zwierzęcym lub rybami.

Zachowanie i tresura

Smoki tego gatunku, podobnie jak ich kuzyni, są bardzo terytorialne i reagują negatywnie na każde naruszenie ich terenu, zachowują się jednak mniej agresywnie niż Czerwone Śmierci. Nie są też znane z inicjowania ataków na ludzi. Dopóki ci nie wchodzą im w drogę, ogromne gady egzystują w spokoju w swoich wulkanicznych gniazdach.

Wydaje się, że niemożliwa jest tresura tego gatunku, jednak według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk możliwe jest życie w jego pobliżu.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogień Zielonej Śmierci to niszczycielskie chmury podpalonego metanu. Są bardzo gorące i mogą objąć spory obszar.

Umiejętności bojowe

Wielki rozmiar Zielonej Śmierci czyni ją potężnym przeciwnikiem. Jej pancerne ciało i ogon bez problemu stawią czoła drewnianym konstrukcjom. Ogniste chmury metanu są w stanie spalić całą flotę.

Słabości

  • Duży rozmiar, oznaczający małą zwrotność w powietrzu.

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Greendeathriseofberk

Zielona Śmierć pojawiła się w grze po aktualizacji w maju 2015 roku. Jest pierwszym ze smoków legendarnych. Zamieszkuje wschodnią część wyspy. Jej wulkan znajduje się na Darkened Green.

Aby odblokować tego smoka, należy:

  • mieć Szczerbatka na poziomie 30,
  • mieć 45 wikingów na Berk,
  • uzbierać kolekcję lub zapłacić 15 000 run.

Dzięki posiadaniu Zielonej Śmierci:

  • zostaje odblokowany ląd Darkened Green,
  • zostaje odblokowany dostęp do kolekcji, za które można dostać smoki brutalne,
  • można czasowo skrócić czas treningu smoków,
  • zostają odblokowane poszukiwania Zielonej Śmierci (trwają 8 godzin).

School of Dragons

W grze, w kilku misjach fabularnych z rozszerzenia Return to Dragon Island pojawia się jeden przedstawiciel gatunku Zielona Śmierć. Zamieszkuje on w wulkanie niegdyś zajmowanym przez jego kuzyna, Czerwoną Śmierć. Atakuje bohaterów oraz gracza, którzy weszli do jego gniazda, aby zrobić dodatkowy tunel i oczyścić okoliczne wody z trujących wyziewów. Zostaje jednak uspokojony przez Szczerbatka.

DreamWorks Dragons: Titan Uprising

W grze dwaj przedstawiciele tego gatunku, Crimson Death i Violet Death, odgrywają rolę world bossów, czyli bardzo silnych przecinków, których gracz spotyka po zakończeniu konkretnych, większych etapów.

Występujące w grze Zielone Śmierci są jednymi z wielkich Alf, zatrutych przez Dragonroot Company smoczym korzeniem. Substancja użyta przez łowców powoduje agresywne zachowanie gadów. Organizacja zatruwa i rozwściecza gigantyczne Alfy, by odwrócić tym uwagę jeźdźców od prowadzonych przez nią interesów, które obracają się wokół handlu smokami.

Ciekawostki

Przypisy

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.