FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy miejsca z książki. Jeśli szukasz miejsca z serialu, sprawdź Wyspa Łupieżców.

Ziemie Zakałów (ang. Outcast Lands) — wyspa położona w północnej części Archipelagu Barbarzyńskiego, zamieszkana przez Wygnańców (zwanych także Zakałami). Pojawia się w cyklu powieściowym.

Opis

Położona na północy wyspa znajduje się w dość bliskim sąsiedztwie Głuplandii oraz Poczciwego Kraju od południa. Na zachód znajduje się Zbiria, zaś na północny wschód Lodowe Pustkowie. Sama wyspa ma podłużny kształt z licznymi, choć niewielkimi zatokami oraz półwyspami. Po północnej stronie znajdują się również trzy mniejsze wysepki.

Pojawienie się

Jak zostać piratem

Gdy grupa Wygnańców atakuje i pojmuje Kudłatych Chuliganów znajdujących się na pokładzie Szczęśliwej Trzynastki, Alvin Przechera ujawnia się jako wódz plemienia Wygnańców z Ziem Zakałów.

Prócz tego, wyspa pojawia się na mapie sporządzonej przez Siwobrodego Upiora.

How to Break a Dragon's Heart

W książce tej jest mowa o tym, że w dawnych czasach na Ziemie Zakałów (tudzież Wygnańców) trafiali ludzie wygnani z ich własnych plemion, skąd wzięła się nazwa tego miejsca.

Mniej więcej sto lat przed wydarzeniami z cyklu powieściowego, ze swojego plemienia został wygnany Zbir, który dopuścił się zdrady, wskutek której doszło do upadku Królestwa Zachodniej Dziczy. Zbir zjednoczył wszystkich mieszkańców Ziem Zakałów i utworzył plemię Wygnańców, stając się jednocześnie jego pierwszym wodzem.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu

​​​​​

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.