FANDOM


Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.
Znak niewolniczy

Symbol przedstawiający Znak Niewolniczy

Znak Niewolniczy (ang. Slavemark), znany również jako Smoczy Znak (ang. Dragonmark) — jest to piętno charakteryzujące Niewolników, określane jako "największy znak hańby w całym Archipelagu Barbarzyńskim". Pojęcie to pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Opis

Znak ma kształt węża i jest niemożliwy do usunięcia. Jeśli ktokolwiek zostanie zauważony z tym znakiem, jest natychmiast wydalony ze swojego klanu. 

Niegdyś znak ten był Smoczym Znakiem, będącym znakiem charakterystycznym dla króla i jego dobrych rządów. Jednak został on przekształcony przez Srogobrodego Upiora, który zemścił się za odkrycie jego działań, a metamorfozie znaku towarzyszyło nałożenie zakazu na używanie języka smokońskiego.

Historia

How to Ride a Dragon's Storm

Babka Niedźwiadka nadała ten znak Czkawce, by dotrzymał danej jej obietnicy. Chłopak trzymał ten znak w tajemnicy przez wiele następnych miesięcy.

How to Steal a Dragon's Sword

W tym tomie, czarownica o imieniu Ekscelina, wiedząc o tym, że Czkawce został nadany znak, ujawnia go reszcie wikingów. Chłopak zostaje zmuszony do opuszczenia klanu razem ze swoim ojcem, Słoickiem Wielgim.

How to Seize a Dragon's Jewel

Walhallarama nadaje sama sobie ów znak, po czym przekształca go z powrotem w Smoczy Znak mówiąc, że nada go każdemu, kto będzie wierny Czkawce jako królowi. Wielu wikingów zaakceptowało Czkawkę i otrzymało znamię.

Osoby posiadające znak

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.